Mikor 2 évvel ezelőtt Pompeiiben jártunk a barátainkkal, az egész kis csapatunknak nagyon tetszettek a rómaiak átriumos házai. Tegnap este a Róma című sorozatot nézve, a Pompeii emlékeket felidézve A Férj megjegyezte: ha valaha építünk majd házat, ő mindenképpen átriumosat szeretne. Gondoltam, na meg is van a mai post témája! 😉 Így tehát átriumos házakat keresgélve találtam erre a Johan Sundberg svéd építész tervezte lakóépületre.
A ház a Ljungskogen erdő szívében található, Vellinge kertvárosában, Malmö déli részén. Az építész az ihletet a ’60-’70-es évek dán átriumos házaiból vette. Az északi szárnyban találhatóak a hálóhelyiségek és a fürdőszobák, a keleti szárnyban a nappali és a konyha.
Több helyen “fényaknák” (nem tudom, ez-e a helyes kifejezés rá) találhatóak a házban, és az üvegfalak mellett sétálva a fény állandóan változik, így mindig egy kicsit másképp látjuk a minket körülvevő teret.
Az ajtókat és üvegfelületeket tologatni lehet, illetve akár “össze is hajtogatni”, ez különösen a ház sarkában beszélgetésre, pihenésre szolgáló, illetve egyfajta télikertként is működő helyiségnél figyelhető meg jól.
Tulajdonos: Bergman-Wertoft család
épült: 2005-2007
fotók: Henrik Magnusson
Ez gyönyörű. Ilyen ház az álmaim háza.
KedvelésKedvelés
Nem… Az en almaim haza! 🙂
KedvelésKedvelés
Nem… Az en almaim haza!
KedvelésKedvelés
Milyen sok a közös álom! 🙂
KedvelésKedvelés
Fú, hát ez gyönyörűűűűűű! 🙂
Nagyon földhözragadt vagyok, hogy nekem rögtön a fűtésszámla jut eszembe?
Na jó, láttam a fáskamrát is, meg erdő van elég körülötte, de már a gondolattól nem tudok elég nyugodtan aludni.
Mint ahogy Makovecz (nyugodjék békében) házairól is a fűtésszámla jut rögtön eszembe, pedig tényleg szépek.
Van olyan szépség, ami gazdaságos is?
KedvelésKedvelés
@Tünde: Ezeknek a könnyűszerkezetes faházaknak mostanában már jobb a szigetelése mint az eddigi téglaházakénak… ráadásul az üveg falak(ablakok) jobban szigetelnek már régóta mint a fal. 😉
KedvelésKedvelés
zsenialis, de nekem is a futesszamla ugrott be. raadasul ott telen nyilvan sokkal hidegebb van, mint nalunk. Gabi, nincs az alapanyagodban valami a futesrol? ugyertem egy ilyen cikk irasanal csak rakerdez valaki erre a nyilvanvalo dologra. 🙂
KedvelésKedvelés
A szoveg az epitesz angol nyelvu weboldalan a hazrol talalhato bemutatas roviditett forditasa. Kulon kerdeseket nem irtam neki. De par commentel feljebb irta Szilva Laszlo, h jo a szigetelese ezeknek, sztem akar hihetunk is neki 🙂 Azert a kedvetekert mindjart megkerdezek epitesz baratokat is!
KedvelésKedvelés
Lia: hideg van ott valoban, de nem arrol hiresek hogy tulfutik a hazukat 🙂 amugy kandallo hozza tartozo erdovel rulez. 🙂
KedvelésKedvelés
Hello !
Nekem az jutott eszembe, hogy milyen sokat kell gyalogolni a ház egyik végéből a másikba. ÉS a funkciók is úgy vannak elosztva, hogy ha este felébredsz, és innál valamit, akkor át kell másznod az egész házon… annyira nem begyere ez a dolog. Amúgy tényleg szép, és látszik, hogy príma anyagokból készült. Biztos szép lehet a hóval borított kertet nézni a nagy ablakokon keresztül.
KedvelésKedvelés
🙂 Lam, mindenki nagy hazban szeretne elni, van, akinek meg pont az nem jon be, ha sokat kell otthon gyalogolni 🙂 En egyebkent a 90m2-es lakasunkban sem szeretek ejjel kimenni a konyhaba a halobol, uh mindig van az ejjeliszekrenyemen friss viz ejszakara.
KedvelésKedvelés
Gyönyörű!!!!! Nem is nagyon kell fokozni. Tényleg brutál, és főleg, hogy a természetben van. Nekem leginkább emiatt tetszik. Jogos, amit Binda is mondott, hogy át kell szaladni az egész házon, ha éppen a másik végéből kell vmi. De amúgy csodás. Fantasztikusan fényes, ami mondjuk nyáron egy kicsit kellemetlen is lehet (az idei nyárból kiindulva) :)Teccik 🙂
KedvelésKedvelés